Zwycięstwo Hamiltona Lewisa oraz ogromne doznania podczas GP Arabii Saudyjskiej! Dopiero po ostatniej rundzie w Abu Dhabi będziemy znać triumfatora światowych mistrzostw Formuły 1!

Zwycięstwo Hamiltona Lewisa oraz ogromne doznania podczas GP Arabii Saudyjskiej! Dopiero po ostatniej rundzie w Abu Dhabi będziemy znać triumfatora światowych mistrzostw Formuły 1!

Do skończenia obecnie trwającego sezonu F1 pozostał tylko już jeden wyścig, a sympatycy motorowych sportów wciąż nie usłyszeli odpowiedzi na najważniejsze zagadnienie. W wyścigach w Formule 1 od kilku sezonów nie było tak, by zdobywcę tytułu mistrzowskiego zobaczyć dopiero na koniec finałowego wyścigu całego sezonu. Bez żadnych wątpliwości pod tym względem trwający obecnie sezon jest rewelacyjny. Trzeba wziąć pod uwagę, iż w obecnie trwającym sezonie jedynie dwóch zawodników się liczyło w trakcie walki o tytuł mistrza świata. Mówimy tutaj oczywiście o Lewisie Hamiltonie z zespołu Mercedesa AMG a także Verstappenie z zespołu RB Racing. W aktualnym sezonie w dalszym ciągu rządzący mistrz świata napotkał przeciwnika, który dał radę mu dorównać. Hamilton Lewis podczas trwania Grand Prix Arabii Saudyjskiej miał szansę wyrównać się sumą punktów z Maxem Verstappenenm i rzeczywiście ta sztuka mu wyszła. O zdobyciu tytułu mistrzowskiego Formuły 1 dzięki rozstrzygnięciom z tego wyścigu zdecyduje ostatni wyścig dobiegającego ku końcowi sezonu.

Z całą pewnością jazda dwóch zawodników w obecnie trwającym sezonie jest niezwykła. Dwaj kierowcy już po pierwszym wyścigu definitywnie odskoczyli reszcie stawki i udowodnili im, kto naprawdę ma szansę rywalizacji o tytuł mistrza świata. Kierowcy z innych stajni mieli możliwość tylko śledzić ich walkę o najwyższe lokaty a także dyskutować kto finalnie wywalczy tytuł mistrzowski. Warto w tym przypadku zaznaczyć to, że podczas trwającego obecnie sezonu było dużo niesamowitych doznań i często dochodziło do incydentów pomiędzy tymi dwoma fantastycznymi kierowcami. Mimo ogromnych emocji Ci dwaj zawodnicy darzą się wielkim poszanowaniem i podkreślają, że w ostatnim wyścigu sezonu po triumf sięgnie lepszy kierowca. Dla wszystkich sympatyków sportów motorowych fakt, iż rywalizacja o tytuł mistrzowski Formuły 1 rozwikła się dopiero w trakcie podczas GP Abu Dhabi jest bez cienia wątpliwości fantastyczny. Na pewno rozstrzygający wyścig tego sezonu F1 może nam dostarczyć wiele doznań. Na decydujące zakończenie między tymi dwoma genialnymi zawodnikami pozostaje nam więc wyłącznie czekać.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy