Wyjątkowo trudna przeprawa zespołu Polski w kwalifikacjach do mistrzostw świata! Nasi gracze przybliżyli się do gry w potyczkach barażowych po tym jak ograli kadrę narodową Albanii!

Wyjątkowo trudna przeprawa zespołu Polski w kwalifikacjach do mistrzostw świata! Nasi gracze przybliżyli się do gry w potyczkach barażowych po tym jak ograli kadrę narodową Albanii!

Zakwalifikowanie się na mundial dla sympatyków piłkarskich z całego świata jest bez wątpienia niesamowicie kluczowe. Ze względu na sytuację z COVID-19 z poprzedniego roku aktualnie rozgrywane kwalifikacje musiały zostać w takim przypadku wyjątkowo rozegrane później. Rywalizację w eliminacjach do katarskich mistrzostw świata drużyna polska rozpoczęła z nowo zatrudnionym selekcjonerem Sousą Paulo, którego zadaniem jest wytrenować drużynę narodową do rywalizacji o awans na rozgrywane w 2022 roku mistrzostwa świata w Katarze. Początek walki w eliminacjach dla polskiego zespołu narodowego nie był wyjątkowo udany, jednakże najbardziej kluczowe jest to, iż byliśmy w stanie wywalczyć parę kluczowych punktów. Drużyna Albanii, która przed pierwszy gwizdkiem w tym meczu znajdowała się jedną lokatę wyżej w tabeli grupy eliminacyjne była wieczorem we wtorek przeciwnikiem drużyny Polski. Oznaczało to więc, że jeśli polscy piłkarze w dalszym ciągu chcieli myśleć o promocji na katarskie mistrzostwa świata to muszą zdobyć trzy punkty.

Trzeba mieć na uwadze fakt, że początek tego pojedynku był niesamowicie wyrównane i niezwykle ciężko było wskazać faworyta do zdobycia trzech punktów. Rezultatem 0:0 zakończyła się premierowa część starcia, co z pewnością było znacznie korzystniejszą okolicznością dla albańskiej drużyny narodowej. W drugiej odsłonie gra naszych piłkarzy przedstawiała się dużo korzystniej i byliśmy zdecydowanie bliżej ustrzelenia trafienia. Jednak to polska narodowa kadra dała radę ustrzelić gola i wysunąć się na prowadzenie w tym meczu. Świderski Karol wykończył genialne podanie Klicha Mateusza po tym jak pojawił się na murawie w drugiej części meczu. Selekcjoner Sousa ponownie zaprezentował, iż potrafi dokonywać zmian w trakcie trwania spotkania. Przez wzgląd na chuligańskie zachowania kibiców Albanii starcie zostało na paręnaście minut przerwane. Jednak to piłkarze polscy mogli świętować z powodu wygranej, ponieważ po wznowieniu meczu obraz gry nie uległ zmianie. Uzyskany w Albanii rezultat 1:0 to świetna nowina w kontekście walki o dostanie się do światowych mistrzostw. Na tą chwilę narodowa drużyna Polski jest na lokacie numer dwa i kwestia awansu do zmagań barażowych jest uzależniona tylko od naszych graczy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy