W spotkaniu otwarcia mundialu drużyna narodowa Ekwadoru ograła narodową drużynę Kataru rezultatem 0:1!

Mundial to impreza piłkarska, która odbywa się co 4 lata. Bez najmniejszych wątpliwości wielbiciele futbolu z całej świata wyczekują z utęsknieniem na inauguracyjny pojedynek mistrzostw. Nie inaczej było przy mundialu w Katarze, który rozpoczął się w miniony weekend. Inauguracyjny pojedynek poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która wyglądała doskonale. Później jednak przyszedł czas na piłkę nożną i kibice futbolu zebrani na stadionie a także przez telewizorami wyczekiwali dobrego widowiska. Już od pierwszych minut emocji nie zabrakło, ponieważ zawodnicy kadry Ekwadoru naprawdę szybko zdobyli gola. Już w 3 minucie Valencia trafił do siatki i zdawało się, że kadra narodowa Kataru będzie miała naprawdę trudno w tym spotkaniu. Jednak arbiter tego meczu zdecydował się przeanalizować z pomocą systemu VAR prawidłowość tego trafienia i okazało się, że w chwili zagrania napastnik znalazł się na spalonym. W tym przypadku gospodarze mundialu mieli więc mnóstwo szczęścia.

Mimo cofnięcia pierwszego gola drużyna Ekwadoru nie planowała zaprzestać atakowania. Piłkarze reprezentacji Ekwadoru ruszyli do ataku i nieustannie kontrolowali tempo w tym spotkaniu. Napastnik drużyny Ekwadoru parę minut później znalazł się w akcji sam na sam z bramkarzem reprezentacji narodowej Kataru i został powalony przez niego. Sędzia główny nie wahał się nawet przez chwilę i podyktował rzut karny, a bramkarzowi dał kartę. Gracz drużyny Ekwadoru Valencia zamienił jedenastkę na gola. Kadra narodowa Kataru wyglądała kiepsko wobec kadry Ekwadoru. Golkiper kadry Ekwadoru przez sporą część spotkania nie miał za dużo pracy, ponieważ po stronie zawodników Kataru nie widać było pomysłu na to spotkanie. Bramka numer dwa dla kadry narodowej Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, a autorem kolejny raz był Valencia. Podczas I części pojedynku nie mieliśmy okazji oglądać już więcej trafień. W trakcie II części obie drużyny wyraźnie zredukowały tempo i na boisku działo się mało. Ten mecz ostatecznie skończył się rezultatem 2 do 0 dla drużyny gości, która fenomenalnie rozpoczęła mundial. Natomiast kadra Kataru jest w tym momencie w ciężkim położeniu i może mieć kłopot z zakwalifikowaniem się do pucharowej fazy.