Świetny mecz Wojciecha Szczęsnego - narodowa kadra Polska zwycięża w spotkaniu z narodową kadrą Arabii Saudyjskiej wynikiem 2 do 0!

Świetny mecz Wojciecha Szczęsnego - narodowa kadra Polska zwycięża w spotkaniu z narodową kadrą Arabii Saudyjskiej wynikiem 2 do 0!

Już przed pierwszym gwizdkiem arbitra mistrzostwa świata w Katarze uznawane były za niesamowite pod wieloma względami. Fani futbolu z naszego kraju do oceniania szans piłkarskiej reprezentacji Polski na awans z grupy podchodzili z rozwagą. Naszymi przeciwnikami w grupowej fazie miała być reprezentacja Meksyku, główny faworyt do wygrania mundialu narodowa kadra Argentyny, oraz solidna narodowa reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Dla reprezentantów naszego kraju pierwszy mecz na mistrzostwach świata był naprawdę ciężki i naprawdę sporo specjalistów od futbolu krytykowało styl, w jakim zaprezentowała się polska reprezentacja piłkarska. Nasz selekcjoner obiecał jednak, że forma zespołu narodowego Polski z każdym następnym spotkaniem będzie wyglądać dużo lepiej i tego dowodem miał być pojedynek z kadrą Arabii Saudyjskiej. I rzeczywiście okazało się, że to starcie było przełomem dla polskich zawodników. Podczas tego spotkania reprezentanci Polski pokazali się o wiele skuteczniej niż z drużyną narodową Meksyku i fani z naszego kraju mogli liczyć na wygraną.

Od początku spotkania gra piłkarskiej polskiej reprezentacji prezentowała się dużo lepiej pod kątem tworzenia akcji, niż miało to miejsce w przypadku pierwszego meczu. Polska narodowa kadra starała utrzymywać się przy piłce i tworzyła akcje w ofensywie. Rzecz jasna nie uniknęliśmy błędów w defensywie, jednakże tego dnia po raz kolejny doskonale spisywał się Wojciech Szczęsny, który bronił każdy strzał. Podczas pierwszej części padła także pierwsza bramka dla polskiego zespołu, którą zdobył Zieliński. Piłkarze drużyny narodowej Arabii Saudyjskiej nie mieli w planach się poddawać i przed koniec pierwszej części wywalczyli karnego. Ponownie w tej sytuacji fenomenalnie pokazał się Szczęsny, który obronił uderzenie z rzutu karnego, a potem poprawkę gracza reprezentacji Arabii Saudyjskiej. I połowa zakończyła się rezultatem 1:0 dla polskiej drużyny. Polska kadra narodowa w drugiej odsłonie strzeliła II. bramkę, a strzelcem był Robert Lewandowski. Napastnik Barcelony wykorzystał pomyłkę defensywnego gracza narodowej reprezentacji Arabii Saudyjskiej i podwyższył prowadzenie drużyny polskiej. Po dwóch starciach kadra Polski przewodzi w grupie C i ma ogromne szanse na zakwalifikowanie się do pucharowej fazy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy