Starcie z zanieczyszczeniem powietrza

Starcie z zanieczyszczeniem powietrza

Dzień Czystego Powietrza było można świętować raptem kilka dni temu.Z tego właśnie powodu należy nabrać nieco refleksji odnoszących się do wielkiego problemu, pojawiającego się w okręgu całego kraju. Mowa tu bez wątpienia o smogu, który potrafi być dla społeczeństwa naprawdę niebywale niebezpieczny. Nagromadzone toksyny, które wdychamy w zasadzie codziennie, mają niewątpliwie związek z rozprzestrzenianiem się obecnego koronawirusa, z którym boryka się praktycznie cały świat już niecały rok. Z pewnością warto cyklicznie objaśniać czym jest zatrucie środowiska bądź też jakimi sposobami można z takim problemem walczyć.


W kilku programach telewizyjnych, z okazji wspomnianego Dnia Czystego Powietrza poruszony został właśnie ten temat. Przede wszystkim należy orientować się, że obecnie w Polsce rozpoczął się sezon grzewczy, a razem z nim powrócił również problem ze smogiem. Metodą jak okiełznać zatruciu środowiska jest sprawne oraz ergonomiczne ogrzewanie naszych mieszkań. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego przypomniał dodatkowo, że mniej więcej połowę smogu w naszym kraju generujemy my sami w naszych domach. Uznał, że jeżeli nie rozmontujemy kotłów, które zanieczyszczają nam powietrze, nie rozwiążemy tego problemu.


W dodatku, w walkę z zanieczyszczonym powietrzem podpiął się też Zespołów Elektrociepłowni PAK. Piotr Woźny, prezes spółki oświadczył, iż uskuteczniana przez wspomnianą spółkę energia za ok. 10 lat będzie zeroemisyjna. Miejmy na uwadzę również to, iż problem ze smogiem oraz z koronawirusem możemy ze sobą otwarcie połączyć. Plaga COVID ukazała się w lokalizacjach o niebywale wysokiej degradacji środowiska, a więc we włoskiej Lombardii oraz przemysłowych regionach Chin.


W aspekcie smogu istotnie należy też mieć świadomość tego, co zasadniczo jest kluczową tego przyczyną. Zatem jest to tzw. niska emisja, odpowiadająca za wystąpienie w powietrzu bez liku niebezpiecznych substancji takich jak PM10, PM2,5, SO2 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy zarówno dla człowieka jak i dla całego środowiska, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową, metale ciężkie bądź też chociażby dioksyny, czyli związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Wiedza dotycząca tych wspomnianych właściwości jest niezmiernie ważna, głównie z powodu naszego zdrowia i zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy