Reprezentanci Polski będą toczyć bój z zespołem narodowym Rosji w rywalizacji półfinałowej baraży! Reprezentacja polska piłkarska poznała już oponenta w rywalizacji o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata w Katarze!

Reprezentanci Polski będą toczyć bój z zespołem narodowym Rosji w rywalizacji półfinałowej baraży! Reprezentacja polska piłkarska poznała już oponenta w rywalizacji o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata w Katarze!

Nie można zaprzeczyć, że końcówka zmagań kwalifikacyjnych do mundialu ze strony polskiej reprezentacji była naprawdę słaba. W końcowym rozrachunku piłkarze polscy byli w stanie zagwarantować sobie udział w zmaganiach barażowych, jednak ze zbyt dużą zuchwałością przystąpili do rozgrywki z reprezentacją Węgier. Przegranej nie dało się uniknąć i dlatego też nie mogliśmy być rozstawieni w losowaniu par barażowych. Trafiliśmy na stosunkowo łatwą barażową ścieżkę więc mamy jednak sporo szczęścia. W pierwszej kolejności rywalem reprezentantów naszego kraju ma być rosyjska reprezentacja, która na ostatnich światowych mistrzostwach dotarła aż do czołowej ósemki. To był bez najmniejszych wątpliwości świetny rezultat dla piłkarzy szkoleniowca Stanisława Czerczesowa, jednak po tych mistrzostwach ich forma nie układała się na tyle dobrze. Między innymi dlatego możemy wierzyć w to, iż damy radę ugrać promocję do pojedynku finałowego turnieju barażowego o miejsce na czempionacie światowym w Katarze.

Przed losowaniem par barażowych na trenera polskiej narodowej drużyny Paulo Sousę runęła olbrzymia fala krytyki za jedenastkę, którą postanowił zagrać w pojedynku z zespołem Węgier. Wielu dziennikarzy rozmyślało nad kwestią tego, żeby powołać zupełnie nowego trenera przed rozstrzygającymi starciami. Pomimo to swoją pracę portugalski trener zachował i warto mieć na uwadze to, że miał przy rozlosowaniu bardzo dużo szczęścia. Zdołaliśmy uniknąć chociażby niesamowicie nieprzyjemnej rywalizacji z włoską narodową kadrą, a więc panującymi w tej chwili mistrzami Starego Kontynentu. Jeśli zdołamy zwyciężyć rosyjską kadrę narodową to w decydującym spotkaniu mierzyć się będziemy na Narodowym w Warszawie z triumfatorem meczu pomiędzy kadrą Czech, a szwedzką reprezentacją narodową. Starcie ze szwedzkimi piłkarzami byłoby niesamowitą możliwością do zrewanżowania się za porażkę wynikiem 2:3 w trakcie Euro 2020 i to nie podlega żadnej wątpliwości. Spotkanie z kadrą narodową Rosji nie będzie dla polskich piłkarzy za łatwe i należy to sobie uświadomić. Jeśli chcemy dalej marzyć o zakwalifikowaniu się na mistrzostwa świata to polska reprezentacja piłkarska musi się wspiąć na najwyższy poziom własnych umiejętności futbolowych.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy