Milan zdołał nadrobić parę punktów do zajmującego pierwszej lokaty mediolańskiego Interu po tym jak zwyciężył Romę! Niesamowity pojedynek w ramach włoskiej Serie A mieli szansę oglądać włoscy fani piłkarscy!

Z całą pewnością w tej chwili liga włoska wygląda zdecydowanie bardziej ciekawie niż w poprzednich sezonach. Na niezwykle emocjonujące spotkania może się przekładać to, że każda drużyna posiada kadrę pełną niesamowicie zdolnymi zawodnikami. Możemy dojść do wniosku, iż po tym, jak po raz pierwszy od lat to nie Juventus FC sięgnął po tytuł mistrzowski kluby z ligi włoskiej stały się znacznie odważniejsze. Sukces Interu z Mediolanu we włoskich rozgrywkach pokazał, iż każdy klub może rywalizować o mistrzowski tytuł. W tym momencie wskazać największego faworyta do końcowego sukcesu, ponieważ czołówka aktualnego sezonu jest bardzo równa. Do zakończenia sezonu zostało jeszcze naprawdę wiele meczów a aktualnie to Inter Mediolan piastuje pierwsze miejsce w klasyfikacji rozgrywek włoskich. Milan, który rywalizował z AS Romą prowadzoną przez szkoleniowca Jose Mourinho to kolejna drużyna z Mediolanu, która rywalizuje o mistrzostwo Włoch.

Zawodnicy Milanu świetnie rozpoczęli ten mecz i trzeba wziąć ten fakt pod uwagę. Po kwadransie spotkania byli na prowadzeniu wynikiem 2:0 i mogło się wydawać, iż mają tok tego meczu pod absolutną kontrolą. Piłkarze trenowani przez selekcjonera Mourinho Jose starali się odkręcić zły wynik, ale popełnione pomyłki w początkowych minutach pojedynku były zbyt kosztowne. Ekipa z Rzymu była w stanie ustrzelić kontaktowego gola w ostatnich minutach pierwszej odsłony spotkania, co bez najmniejszych wątpliwości wlało wiarę w serca sympatyków tego zespołu. Do bramki w 40 minucie trafił Abraham Tammy, który sfinalizował genialne zagranie od Pellegriniego. Zawodnicy AC Milan non stop przygotowywali ataki na bramkę drużyny ze stolicy, ponieważ nie zamierzali oczekiwać do ostatniego gwizdka arbitra. Trafienie numer trzy ustrzelił Leao na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem i w ostatecznym rozrachunku Milan zwyciężył rezultatem 3 do 1. Na podwyższenie prowadzenia AC Milan wypracował sobie okazję w samej końcówce spotkania, ale z jedenastki nie zdołał strzelić Ibrahimović, ponieważ jego strzał obronić zdołał Rui Patricio.