Legia z Warszawy pokonała moskiewski Spartak i objęła miejsce pierwsze w tabeli grupy C! Niespodziewany rezultat w pierwszej rundzie zmagań Ligi Europy!

Legia z Warszawy pokonała moskiewski Spartak i objęła miejsce pierwsze w tabeli grupy C! Niespodziewany rezultat w pierwszej rundzie zmagań Ligi Europy!

piłkarskie kluby z Polski bardzo rzadko są w stanie zapewnić nam pozytywne doświadczenia w europejskich zmaganiach i warto mieć tego świadomość. Jesteśmy oswojeni z tym, iż zazwyczaj nasze kluby ekspresowo odpadają w zmaganiach kwalifikacyjnych i kończą swój udział w europejskich rozgrywkach. W tym sezonie kibice piłki nożnej z Polski mogli być jednak delikatnie bardziej zadowoleni z formy piłkarskich zespołów. W końcowym rozrachunku do fazy grupowej zmagań europejskich awansowała wyłącznie Legia Warszawa, ale reszta drużyn podczas eliminacji radziła sobie naprawdę nieźle. Jednakże dzisiejszego dnia mamy chęć skoncentrować się na poczynaniach Legii Warszawa, która w środowy wieczór zaczęła batalię w fazie grupowej Europa League. W pojedynku numer jeden grupowej fazy oponentem był Spartak Moskwa, a więc niezwykle mocny zespół z Rosji.

Przed tym spotkaniem wielu sportowych dziennikarzy zgodnie uważało, że Legii z Warszawy bardzo trudno będzie postarać się o jakiekolwiek punkty. Przed rozpoczęciem pojedynku moskiewski Spartak wydawał się przeciwnikiem znacznie bardziej trudniejszym i mistrz rozgrywek polskich musiał się naprawdę postarać, żeby zdobyć co najmniej punkt podczas tego spotkania. Jednak sytuacja w meczu prezentowała się trochę inaczej, co bez żadnych wątpliwości jest wyjątkową wiadomością dla fanów futbolu z naszego kraju. Zawodnicy szkoleni przez Czesława Michniewicza od pierwszych minut zagwarantowali gospodarzom i parę razy byli blisko ustrzelenia bramki. Piłkarze Spartaka z Moskwy bez cienia wątpliwości byli naprawdę zdziwieni tym, w jaki sposób to spotkanie rozgrywają gracze mistrza Ekstraklasy. Niesamowicie rozsądna okazała się strategia mistrza rozgrywek polskich i można było w niej dostrzec koncepcję na to starcie. W sytuacji, gdy na tablicy wyników wybiła ostatnia minuta starcia mogło się wydawać, że starcie zakończone zostanie wynikiem remisowym. W doliczonym czasie gry jednak gracze mistrza Polski zorganizowali perfekcyjną kontrę, która skończyła się trafieniem dla drużyny gości strzelonym przez Lirima Kastratiego. Piłkarze Spartaka jeszcze starali się zdobyć wyrównującą bramkę, jednak brakło im czasu i to zawodnicy mistrza Polski mogli celebrować triumf.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy