Kluczowy turniej - mundial w Katarze

Kluczowy turniej - mundial w Katarze

Wielkimi krokami nadchodzą zawody w Katarze, a większa część płci męskiej z zafascynowaniem odlicza następne godziny. W internecie powstaje mnóstwo opinii pod kątem tego, jaka drużyna zwycięży zawody, a która ma na to słabe możliwości. Nie zabraknie również komentarzy w kwestii przeróżnych futbolistów. Czy jedyne w swoim rodzaju historyczne wydarzenie da wielbicielom piłki nożnej doniosłe wrażenia?

Rewelacyjność mistrzostw

Mimo olbrzymiej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do tego momentu miały miejsce, te mistrzostwa będą wybitnie unikalne. Pierwszy raz w historii, mecze między drużynami wydarzać się będą na terytorium Bliskiego Wschodu, a także po raz pierwszy w kraju wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest szczególna, bo sportowa rywalizacja wydarzy się w czasie jesieni. Jest to również ostatni koncept mistrzostw świata, podczas gdy stawać do zawodów będą tylko 32 drużyny, gdyż na kolejnym takim zgromadzeniu sportowym, liczba składów piłkarskich rozszerzona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Jadowite spostrzeżenia ludzi

Najbliższe pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są nieco bardziej dyskusyjne od swoich poprzedników. Powstają komentarze, że wybór kraju, w którym zawody mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w piłkarskich środowiskach da się zauważyć wielkie poirytowanie. Wokół wydarzenia cały czas przewijało się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w okresie budowy obiektów sportowych i całej infrastruktury, zmarła bardzo duża liczba ludzi, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego ważnego wydarzenia dla islamskiego państwa, jakim jest Katar.

Jaka drużyna wzniesie złoty puchar?

Mimo sporej antypatii aniżeli podziwu w stosunku do gospodarza mistrzostw świata, i tak miliony kibiców biorą czynny udział w procesie, typując różne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na pogromce wszystkich drużyn musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy