Fenomenalny pojedynek w niedzielę wieczorem we francuskiej lidze rozgrywali gracze Paris Saint Germain! W trakcie weekendu na francuskich obiektach było naprawdę emocjonująco i mogliśmy podziwiać bardzo dużo bramek!

Fenomenalny pojedynek w niedzielę wieczorem we francuskiej lidze rozgrywali gracze Paris Saint Germain! W trakcie weekendu na francuskich obiektach było naprawdę emocjonująco i mogliśmy podziwiać bardzo dużo bramek!

Od wielu lat francuska ekstraklasa była uważana przez ekspertów piłkarskich za zmagania niższego gatunku. Wypakowanych gwiazdami zespołów, które mogłyby do samego końca rywalizować w Lidze Mistrzów przeważnie nie mogliśmy oglądać tam. Na początku poprzedniej dekady jednakże do klubu ze stolicy wszedł świeży szef, który rozpoczął całkowicie nowy rozdział dla tego zespołu oraz ligi francuskiej. Ligue 1 stała się o wiele bardziej ceniona od czasu tej zmiany i piłkarze o wiele chętniej zgadzali się na transakcje do francuskich klubów. W dzisiejszym artykule chcemy skupić się na tym, co w tej chwili dzieje się w Ligue 1. Z pewnością na obecną chwilę najsilniejszym zespołem w lidze francuskiej jest Paris Saint-Germain, które znów bez żadnych komplikacji zmierza ku tytułowi mistrzowskiemu. Może wydawać się, że aktualnie nie ma we francuskich rozgrywkach klubu, który zdołałby ukrócić dominację piłkarzy PSG.

Przygotowywana przez szkoleniowca Pochettino Mauricio ekipa w niedzielę zwyciężyła Stade de Reims wynikiem 4:0. Piłkarze PSG z racji tego mieli w stanie dopisać do swojego dorobku kolejne bardzo istotne w odniesieniu do walki o mistrzostwo kraju 3 oczka. Swoją pierwszą bramkę dla Paris Saint-Germain w tym spotkania zdobył Ramos, który w letnim okienku transferowym został kupiony z Królewskich i z całą pewnością warto wziąć ten fakt pod uwagę. Najlepsze starcie miało miejsce między Girondins Bordeaux oraz RC Stresbourg i nie podlega to wątpliwości. Klub gości w trakcie obecnego sezonu walczy o występ w Champions League, lecz w trakcie tego spotkania musieli pogodzić się z przegraną. Gracze Bordeaux zwyciężyli wynikiem 4:3, co z całą pewnością mogło się podobać wielbicielom, którzy zasiadali na obiekcie tego dnia. Całe starcie na rezerwie spędził natomiast Majecki Radosław, którego AS Monaco było słabsze od Montpellier i przegrało rezultatem 2 do 3. Była to elektryzująca kolejka Ligue 1 i trzeba to podkreślić.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy