Fenomenalny pojedynek i przegrana mistrza ligi angielskiej w hicie kolejki! Tottenham Londyn zwycięża Manchester City po golu w ostatnich minutach!

Fenomenalny pojedynek i przegrana mistrza ligi angielskiej w hicie kolejki! Tottenham Londyn zwycięża Manchester City po golu w ostatnich minutach!

Ekstraklasa angielska jest na ten moment najwybitniejszą piłkarską ligą na całym świecie i wielu piłkarskich sympatyków z całego świata jest tego zdania. Własną renomę liga angielska tworzyła przez dekady, a idealnym tego dowodem są wyniki sprzedaży, które zmagania te osiągają co rundę. Drużyny z angielskiej Premier League niemal w każdym sezonie doskonale wyglądają w pucharach europejskich i trzeba zwrócić na to uwagę. Bardzo dobrym tego dowodem jest choćby fakt, iż panującym obecnie triumfatorem rozgrywek Champions League jest Chelsea FC, czyli zespół z ekstraklasy angielskiej. Chrapkę na zwycięstwo w tych prestiżowych pucharowych rozgrywkach ma również Manchester City i nie podlega to wątpliwości. Gracze mistrza Premier League w minionym sezonie awansowali do wielkiego finału Champions League, ale wówczas zmuszeni byli uznać dominację zespołu prowadzonego przez Tuchela. Dla selekcjonera mistrza angielskiej ekstraklasy Guardioli Pepa, który w sezonie obecnym zrobi wszystko, by zwyciężyć wymarzone trofeum europejskie to był bez cienia wątpliwości spory cios.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż mistrz angielskiej Premier League jest na perfekcyjnej drodze, aby sobie uprościć drogę po trofeum Ligi Mistrzów. Nad resztą drużyn wypracowali sobie dużą przewagę w angielskiej ekstraklasie, co pozwoli im dużo bardziej skoncentrować się na pucharach europejskich. W trakcie minionego weekendu jednak gracze mistrza Anglii walczyli Tottenhamem Hotspur i na pewno nie spodziewali się tak ciężkiego starcia. Od startu spotkania drużyna przyjezdnych dynamicznie ruszyła z atakami, czego efektem była bramka już w 4 minucie meczu. gracze mistrza ligi angielskiej musieli ruszyć do gonienia wyniku. Z całą pewnością sympatycy futbolu z Manchesteru odczuli ulgę, w momencie, kiedy futbolówkę do bramki w trzydziestej szóstej minucie umieścił Guendogan Ikay doprowadzając tym samym do remisowego wyniku. W drugiej części tego pojedynku do głosu kolejny raz doszli goście, którzy z pomocą Harryego Kane'a powrócili na prowadzenie. Wydawało się, że to spotkanie zakończy się triumfem Tottenhamu z Londynu, jednak w 92 minucie z karnego wyrównał Mahrez. W ostatnich minutach arbiter tego spotkania podyktował jedenastkę dla londyńskiego Tottenhamu. Karnego na trafienie przemienił Kane Harry, który w ten oto sposób zapewnił komplet punktów dla swojego zespołu.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy