Fenomenalna wygrana mistrza rozgrywek holenderskich w Lidze Mistrzów! Gracze zespołu niemieckiego byli bez szans i w końcowym rozrachunku przegrali rezultatem 0 do 4!

Fenomenalna wygrana mistrza rozgrywek holenderskich w Lidze Mistrzów! Gracze zespołu niemieckiego byli bez szans i w końcowym rozrachunku przegrali rezultatem 0 do 4!

Wielbiciele futbolu zebrani na stadionie w Amsterdamie mieli szansę śledzić niesamowity mecz. Na wieczór we wtorek miejscowy Ajax podejmował na swoim obiekcie Borussię z Dortmundu, a więc naprawdę mocną drużynę z niemieckich rozgrywek. Mistrz ligi holenderskiej fenomenalnie zaczął zmagania w aktualnie trwającej edycji Pucharu Europy i na starcie rozsądnie pamiętać o tym. Mistrzowie rozgrywek holenderskich przed spotkaniem we wtorek mieli w swoim dorobku dwa zwycięstwa i w starciu z BVB ich celem ponownie był komplet punktów. Jednak tym razem miało nie być aż tak prosto, ponieważ gracze Borussii z Dortmundu także mieli chęć na trzy punkty w tym spotkaniu. Rozsądnie jednak wziąć pod uwagę fakt, że w tym starciu ciężko było wskazać faworyta do triumfu. Obie ekipy miały wyrównane szanse i wszystko rozstrzygnąć się miało w ciągu dziewięćdziesięciu minut. Z pewnością tak nijakiego meczu ze strony Borussii z Dortmundu i jednocześnie tak świetnego spotkania zawodników mistrza holenderskich rozgrywek mało kto oczekiwał.

Dla kibiców niemieckiego klubu rzeczywistość okazała się naprawdę bezlitosna. Zawodnicy Ajaxu Amsterdam od pierwszych minut tego starcia prezentowali się zdecydowanie korzystniej od swoich rywali. Znajdujący się w bardzo dobrej dyspozycji w aktualnym sezonie Erling Haaland był podczas trwania tego starcia kompletnie wyłączony i nie potrafił odszukać drogi do bramki oponenta. Ajax z Amsterdamu jednak okazał się bardzo efektywny, czego najlepszym dowodem jest ostateczny rezultat spotkania. Gracze drużyny mistrza Holandii triumfowali rezultatem cztery do zera i w taki sposób umocnili się na pierwszym miejscu w swojej grupie. Na pewno ten triumf ich przybliża do promocji do zmagań w pucharowej fazie, która rozgrywana będzie po zimowej przerwie. Zawodnicy Borussii z Dortmundu mają teraz czternaście dni na przygotowanie taktyki do starcia numer dwa, które rozegrane zostanie na ich stadionie. To z całą pewnością będzie okazja ku temu, żeby chociaż delikatnie zrehabilitować za negatywny rezultat w Amsterdamie. Formą przedstawianą przez piłkarzy selekcjonera Ten Haga Erika są urzeczeni wielbiciele futbolu ze Starego Kontynentu i zaczynają wierzyć w powtórzenie wyniku z sezonu 2018/2019, kiedy to to Ajax się dostał aż do półfinału Ligi Mistrzów pokonując wcześniej wielu faworytów.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy