Barcelona zwycięża z Los Blancos i sięga po Superpuchar Hiszpanii!

Ostatnio formuła organizowania meczu o Superpuchar Hiszpanii uległa zmianie i nie da się tego ukryć. Piłkarscy wielbiciele z Hiszpanii mogą czuć pewnego rodzaju zawód, ponieważ spotkania o Superpuchar Hiszpanii przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. W tej chwili w rozgrywkach o ten puchar walczą 4 kluby, a triumfatorzy półfinałowych par zagrają ze sobą w finałowym meczu. W obecnym sezonie przeciw sobie w pojedynku finałowym stanęły drużyny madryckiego Realu i Barcelony. Piłkarscy fani z całej Europy mogli być więc zachwyceni, gdyż oznaczało to pierwsze El Classico w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. Należy tutaj wziąć pod uwagę to, iż w pierwszym zespole zespołu Dumy Katalonii występuje kapitan polskiej drużyny narodowej, czyli Lewandowski.

Tak więc nasz gracz miał szansę na wygranie pierwszego pucharu w barwach Barcelony. Naprawdę sporo ekspertów piłkarskich zaznaczało przed tym starciem, zdecydowanym faworytem do triumfu jest Real Madryt. Triumfator ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów a także panujący w tej chwili mistrz hiszpańskiej ligi to prawdziwa maszyna do zwyciężania finałów, i właśnie z tego powodu każdy inny wynik niż ich wygrana byłby gigantycznym zaskoczeniem. Od rozpoczęcia pojedynku finałowego dużą przewagę miała drużyna FC Barcelony. Gracze perfekcyjnie czytali się na murawie i z powodzeniem konstruowali kolejne kontry w pobliżu pola karnego oponenta. W finałowym meczu pierwszy gol strzelony został przez piłkarzy FC Barcelony, a jej strzelcem okazał się Gavi, który wykorzystał fenomenalne zagranie od Lewandowskiego. Do bramki przed zakończeniem pierwszej połowy trafił kapitan polskiego zespołu, któremu doskonałym dograniem popisał się Gavi. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem dwa do zera dla Barcy, a zawodnicy madryckiego Realu wyglądali źle na tle rywala. Wygląd meczu w drugiej połowie się nie zmienił, a 20 minut przed końcem Barcelona strzeliła trzecią bramkę. Real Madryt zdobył jedną bramkę w doliczonym czasie gry, a zdobywcą był Benzema. W końcowym rozrachunku starcie zakończyło się wynikiem 3:1 dla FC Barcelony, która tym sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.