Gigantyczne emocje w starciu finałowym zmagań Ligi Europy pomiędzy Eintrachtem, a Rangers FC!

Należy wziąć pod uwagę to, że rozgrywki Europa League w sezonie 2021/2022 były bardzo pasjonujące. Niezwykle trudno było odgadnąć głównego faworyta do finalnej wygranej, a wielbiciele futbolu otrzymali możliwość podziwiać wiele fenomenalnych spotkań. Dużym zaskoczeniem bez większych wątpliwości był fakt, iż w fazie pucharowej rozgrywek Ligi Europy grała Duma Katalonii, która została wyeliminowana z Pucharu Europy. Zawodnicy FC Barcelony start nowego sezonu mieli trudny, jednakże na wiosnę prezentowali się o niebo lepiej. Sporo ekspertów piłkarskich uważało, iż to właśnie Barca jest głównym faworytem do wygranej w tych zmaganiach. Kiedy na Camp Nou przyleciał niemiecki Eintracht Frankfurt To wszystko odmieniło się. Zawodnicy z Hiszpanii ponieśli porażkę z niemiecką ekipą 2:3 i byli naprawdę zdziwieni. I od tej chwili rozpoczęła się niesamowita dyspozycja graczy Eintrachtu z Frankfurtu.

Ekipa z Frankfurtu zdołała zakwalifikować się do finału rozgrywek w Ligi Europejskiej, gdzie drużyna Rangers FC z Glasgow była ich oponentem. W tej edycji Ligi Europejskiej szkocka ekipa też spisywała się wspaniale i na pewno był to godny przeciwnik dla Eintrachtu. Na mecz finałowy Europa League, który rozgrywany był w Sewilli przyjechało bardzo dużo fanów futbolu. I to właśnie na skutek tego na trybunach obserwować mogliśmy prawdziwe piłkarską ucztę. Należy przyznać to, że to spotkanie było niesamowicie wyrównane. Jednak piłkarze Rangers FC znacznie lepiej w nie weszli i zdołali objąć prowadzenie jeden do zera. Piłkarze Eintrachtu nie mieli jednak w planach się poddawać, i właśnie dlatego po kilkunastu minutach odpowiedzieli golem. Nie nie mieliśmy okazji podziwiać już goli do ostatnich minut starcia finałowego i na skutek tego sędzia ogłosił dogrywkę. W dodatkowym czasie gry też nie padł gol rozstrzygający, więc w rezultacie o zwycięzcy Europa League miały zadecydować karne. W konkursie rzutów karnych lepszym zespołem okazał się Eintracht Frankfurt, który triumfował wynikiem 3:2. Dla sporego grona wielbicieli Eintrachtu była to z pewnością świetna sytuacja.