CF Villarreal pokonał drużynę Czerwonych Diabłów i tym samym zdobył puchar! Ogromne emocje w pojedynku finałowym zmagań Ligi Europy!

Spora ilość futbolowych fanów oczekuje na finałowego pojedynki najbardziej popularnych zmagań i nie jest to tajemnicą. Mistrzostwa europejskie rozpoczną się za 14 dni, co znaczy iż będziemy świadkami wielkiej ilości piłkarskich batalii. Jednak przed tym jak to się wydarzy na na oczekują finałowe starcia w najbardziej rozpoznawalnych drużynowych rozgrywkach. Jeden z finałów za nami i znamy już zwycięzcę tych zmagań. Mówimy tutaj oczywiście o rozgrywkach Ligi Europejskiej. Po finale Ligi Europejskiej nadchodzi czas na odkrycie zwycięzcy w Champions League, ale w aktualnym momencie pragniemy skoncentrować się na tych rozgrywkach pierwszych. Przeciwko sobie stanęły zespoły CF Villarreal a także United z Manchesteru. W pojedynku finałowym obecność tych dwóch drużyn zapowiadała, iż na piłkarskich sympatyków czekało genialne widowisko. I w rzeczywistości ten finałowy mecz był szczerze porywający.

Dobrze zwrócić uwagę na to, że finałowy mecz turnieju europejskiej ligi został rozegrany na obiekcie ekstraklasowej Lechii w Polsce. Dla państwa polskiego jest to bez cienia wątpliwości spory honor, że mogliśmy przywitać dwie tak fenomenalne drużyny. Unai Emery jest selekcjonerem zespołu Villarreal i jest znany z tego, iż jest w stanie wygrywać w starciach finałowych zmagań Europa League. Mimo tego, że trenowany przez Emery'ego Unai'a zespół nie był faworytem bukmacherów w spotkaniu z Manchesterem United, to właśnie zawodnicy Villarreal CF zdobyli premierową bramkę w tym finale. Solskjaer'a zawodnicy zdołali strzelić bramkę wyrównującą. Pojedynek skończył się wynikiem remisowym i z tego powodu arbiter był zobligowany zaprosić piłkarzy na 30. minutową dogrywkę. Wielbiciele piłkarscy w trakcie trwania dogrywki nie mieli możliwości oglądać trafień i właśnie dlatego sędzia prowadzący mecz zaprosił drużyny na rzuty karne. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że konkurs rzutów karnych zawierają dużo losowości. Lepszą drużyną podczas tego starcia okazał się Villarreal trenowany przez Emery'ego Unai'a, który zwyciężył rezultatem 11:10. Naprawdę dobry to był konkurs jedenastek. Przestrzelenie karnego przez Davida de Gea, czyli golkipera Manchesteru United zdecydowało o triumfie drużyny z Hiszpanii.